Inwestycja w mieszkania na wynajem

Inwestycja w mieszkania na wynajem

Inwestowanie w nieruchomości jest popularne od bardzo wielu lat i dla wielu przedsiębiorców stanowi zabezpieczenie kapitału oraz inwestycje dodatkowe, które pozwalają na powolny, aczkolwiek wymierny zysk. Specyficznym sposobem inwestowania jest kupowanie mieszkań, które w dalszej kolejności przeznaczone są pod wynajem. Ten rodzaj inwestycji bardzo często wykorzystywany jest również przez osoby, które posiadają nieco mniejszy kapitał. Wystarczą zdolności kredytowe oraz odrobina rozeznania w rynku nieruchomości, aby rozpocząć swoje inwestycje. Nie jest to inwestycja bardzo dochodowa, ale pozwala ona na odpowiednią ulokowanie swojego kapitału i sprawienie że w przyszłości będziemy mieli szansę na znacznie bardziej dostatnie życie.
Inwestycja taka nie jest oczywiście tak samo opłacalna w każdym miejscu naszego kraju. Największe aglomeracje takie jak: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków niosą za sobą stosunkowo najmniejszy ryzyko niepowodzenia tego rodzaju inwestycji. W miastach tych każdego roku wynajmuje się tysiąca mieszkań, okrutnych do wprowadzenia się do jednej z tych aglomeracji nie brakuje. To właśnie te kwestie sprawiają, że inwestowanie w nieruchomości w tych miastach jest niezwykle bezpieczne i tak mocno kusi inwestorów. Ma to oczywiście również swoje ciemne strony, ponieważ na rynku pojawia się specyficzna koniunktura, która dyktuję ceny, niekoniecznie zgodne ze stanem faktycznym nieruchomości oraz naszego rynku. Zakupienie małego mieszkania 2 lub 3 pokojowego wydaje się być niewielkim dodatkiem, które w kolejnych latach będzie procentowo. W rzeczywistości nie jest to jednak tak prosta i oczywista. Bardzo często musimy liczyć się z odpowiednią nakładem finansowym na remont mieszkania. Po wykonaniu odpowiedniego remontu będziemy musieli również zdecydować kto poszukiwać będzie najemców do naszego lokum. Możemy robić to samodzielnie, ale również możemy zdradzić to wykwalifikowanej agencji nieruchomości. Oba sposoby poszukiwania klientów mają swoje zalety oraz wady.
Jaki jest rzeczywisty zysk, jaki możemy uzyskać z mieszkania zakupionego w celu wynajmowania? W rzeczywistości stopa zwrotu wynosi około 8 do 10% w skali roku. Nie są to olbrzymie sumy w porównaniu z bardzo dużym inwestycjami, ale tak zwany szary Kowalski będzie bardzo zadowolony z tego rodzaju lokacji swojego kapitału. Dodatkowo zmieniające się, najczęściej rosnące ceny nieruchomości w największych miastach gwarantują, że mieszkanie takie będziemy mogli odsprzedać z korzyścią w najbliższych latach. Na dzień dzisiejszy wydaje się zatem że jest to niezwykle opłacalna inwestycja to nie dziwi nas, że tak wiele osób decyduję się na zakup mieszkania oraz przygotowanie ich właśnie na wynajem. Trend ten zapewne utrzyma się przez kolejne lata.

MMW

Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności