Systemy śledzenia floty

Systemy śledzenia floty

Dziś elektronika otacza nas praktycznie wszystkich stron. Znajdujemy ją w życiu codziennym, biznesie, uprawiając hobby. Elektronika bardzo często jest przydatna w monitorowaniu i pozwala na znacznie większą efektywność. Przykładem takich właśnie rozwiązań z dziedziny elektroniki są oczywiście systemy śledzące flotę pojazdów. Specjalne nadajniki GPS są dziś dość powszechnie montowane w firmowych samochodach, która na co dzień przemierzają tysiące km.
Zamontowanie nadajnika GPS w samochodzie firmowym czy też w służbowym Nie ma jednak na celu jak wielu sądzi inwigilacji pracowników, a przede wszystkim optymalizację wybieranych przez nich tras oraz wyeliminowanie zbędnych kosztów. Tego rodzaju nadajniki posiadają również szereg innych cech, które są bardzo korzystne. To przede wszystkim możliwość znalezienia samochodów w przypadku jego kradzieży, a także możliwość bezpośredniego planowania kolejnych ruchów floty bez konieczności kontaktowania się z kierowcą i ustalania jego miejsca pobytu. Zdecydowanie w wielu branżach tego rodzaju nadajniki GPS są także niezwykle przydatne dla samych kierowców, którzy czasami muszą komunikować się wzajemnie ze sobą. Koszt zakupienia tego rodzaju nadajników nie jest wysoki i większość średnich i dużych firm bez problemu się na nie decyduje. Korzyści, jakie można osiągnąć dzięki tego rodzaju monitoringowi zdecydowanie przewyższają koszty, które firma musi ponieść w przypadku zakupu dużej ilości tego rodzaju nadajników. To przede wszystkim realny i zauważalne wzrost bezpieczeństwa floty, a także zmniejszenie zużycia paliwa poprzez zapobieganie niepotrzebnie pokonywanym kilometrom. Znacznie większa kontrola nad samochodami firmowymi przyczynia się do poprawy jakości obsługi klientów, a także współpracy pomiędzy samymi pracownikami. Właśnie dlatego tego rodzaju nadajniki są dziś tak chętnie wykorzystywane i montowane we wszelakich pojazdach filmowych oraz służbowych.
Proste moduły GPS często są również ukrywane w niewidocznych miejscach. To właśnie ukrycie nadajnika pozwoli nam na poprawienie jakości bezpieczeństwa na przykład na wypadek kradzieży samochodu. Od strony technicznej sam moduł GPS montowany w pojeździe nie różni się praktycznie niczym od tego, który posiadamy w naszym urządzeniu nawigacyjnym, którego używamy na co dzień. Drobne różnice technologiczne pojawiają się głównie w przypadku modułu zasilania tego rodzaju. W przypadku samochodu czasami są podpinane do elektroniki pojazdu, aby był całkowicie samodzielnej Nie wymagał niezależnego źródła prądu.

MD

Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności