Jak znaleźć swój własny styl?

Jak znaleźć swój własny styl?

Żyjemy w czasach, w których mamy dostęp do ogromnego wyboru odzieży, obuwia, dodatków, w najróżniejszych kolorach, krojach, fasonach, stylach. Jak więc znaleźć te z nich, które będą do nas pasować? Nie wszyscy posiadają zamiłowanie do mody i trendów, co jest jak najbardziej w porządku, ale przecież i te osoby chcą wyglądać dobrze! Tutaj znajdziecie kilka porad i wskazówek, jak znaleźć swój styl i jak wyglądać dobrze bez wiedzy na temat najnowszych hitów wybiegów w Paryżu.
Ważne jest, aby wybierać ubrania i akcesoria, które nam się podobają. Zapewnia to o komforcie noszenia. Nie ma sensu kupować rzeczy, w których nie czujemy się dobrze, tylko dlatego, że są modne lub spodobały się jednej koleżance. Noszenie ubrań, w których nam wygodnie i czujemy się atrakcyjnie w połączeniu z pozostałymi poradami powinno pomóc w znalezieniu własnego stylu.
Kolejnym punktem jest spróbowanie znalezienia swojej pory roku, czyli odcieni skóry, włosów i oczu. Zgodnie z naturalnymi porami roku, w analizie kolorystyczne także są 4 rodzaje urody. Zima odpowiada tutaj urodzie o chłodnej kolorystyce – blada cera, włosy platynowe, czarne lub w zimnych odcieniach brązu, oczy brązowe, czarne lub niebieskie. Jesień za to jest urodą ciepłą. Charakteryzuje się oliwkową lub lekko opaloną skórą, rudymi, miedzianymi lub brązowymi włosami. Oczy u jesiennego typu urody są zwykle brązowe lub zielone. Lato kojarzone jest znowu z urodą chłodną, jasne włosy blond, jasne oczy, cera zwykle blada. Ostatnią porą roku jest wiosna, kolejny ciepły typ urody. Są to osoby zwykle rude lub blond, o karnacji jasnej, ale zaróżowionej i ciepłej. Oczy wiosenne to zielone, niebieskie, rzadziej brązowe. Zależnie od tych pór roku do osoby pasują ubrania w innej kolorystyce. Wielu stylistów poleca zapoznanie się z porą roku swojej urody, aby wyglądać atrakcyjniej w noszonych ubraniach.
Następnie warto znaleźć rodzaj swojej sylwetki, szczególnie u pań. U kobiet występują m.in. takie sylwetki jak jabłko, gruszka, klepsydra, rożek, wiolonczela. U mężczyzn często nazywane literami V, A, I, O. Każdy typ sylwetki wygląda dobrze w innym rodzaju ubrań, ponieważ inne rejony na ciele są jego atutami i inaczej tę odzież wypełniają. Dzięki poznaniu swojego typu sylwetki łatwiej jest wyszukać w sklepie ubrania do nas pasujące.
Styl to jednak nie jest tylko pewna kategoria, w którą się wpisujemy i podążamy za zasadami, które ona wyznacza. Styl to coś więcej, ponieważ każdy człowiek jest trochę inny i inaczej chce dawać wyraz swojej wyjątkowości. Niektórzy stawiają na wygodę, inni na elegancki wygląd. Cokolwiek, by to nie było odzież powinna służyć nam, nie my odzieży, oraz sprawiać, że czujemy się pewniej.

jakub

Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności