Z plecakiem przez świat

Z plecakiem przez świat

Świat skurczył się i jest znacznie bardziej dla nas dostępny, aniżeli kilkadziesiąt lat temu. Współcześnie nie stanowi dla nas żadnego problemu przemierzanie tysięcy km Samolotem, a także Zmiana miejsca zamieszkania co pewien czas. A przynajmniej nie stanowi to problemu dla pewnej grupy ludzi, którzy zdecydowali się na to, aby żyć na walizkach. I zrobili to całkowicie świadomie ciesząc się w ten sposób każdym dniem i każdym nowym doznaniem, które zostanie im sprezentowane przez świat.
Backpackersi, bo o nich mowa, to osoby, które zdecydowały się porzucić stały tryb życia, własny dom, przyzwyczajenia i wiele innych wygód, uzyskując w zamian jednak bezgraniczną i niesamowitą wolność, która w pewnym sensie jest nawet romantyczna. Idea tego typu podróżowania polega na tym, aby zmieścić wszystkie swoje rzeczy do pojedynczego plecaka i przemierzać z nimi świat z miejsca w miejsce. Oczywiście nie jest to sielanka i piękny styl życia, w którym nie musimy już nic poza zwiedzaniem nowych miejsc na świecie. Nadal będziemy musieli pracować, nadal będziemy musieli być odpowiedzialni za siebie lub innych ludzi, z tą różnicą że od dziś to my będziemy decydować o tym gdzie mieszkamy. Oczywiście nie jest to styl życia przeznaczony dla wszystkich. Tego rodzaju styl życia może być wręcz uciążliwy dla niektórych ludzi, którzy świadomie wybierają stagnację oraz stabilizację w życiu. Dla tego typu ludzi byłoby to wręcz stresujące, by zmieniać miejsce zamieszkania tak często i w tak szalony sposób. Tego rodzaju styl życia zwykle wybierają specjaliści, osoby pracujące zdalnie, które mogą pozwolić sobie na zmianę miejsca zamieszkania w krótkich odstępach czasu, bez uszczerbku na ich życiu zawodowym. Obserwując jednak zmieniający się rynek pracy wydaje się, że tego rodzaju osób będzie jedynie przybywać. Przybywa bowiem zawodów, które można wykonywać zupełnie zdalnie, z dowolnego miejsca świata. Jeżeli decydujemy się na tego rodzaju styl życia musimy również pamiętać o tym, aby zapewnić sobie i osobom z którymi podróżujemy odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Nie możemy bagatelizować zagrożeń, które czekają na nas za granicą i musimy postarać się o to, by w każdym kraju, w którym będziemy przebywać czuć się bezpiecznie.
Gdy jednak uda się nam zorganizować wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem, logistyką, a także sprawy zawodowe które również są dla nas niezwykle ważne w tej sytuacji, będziemy mogli w końcu cieszyć się wolnością i mieszkać w miejscach, w których zawsze chcieliśmy spędzić część naszego życia. To fantastyczny sposób na spełnienie swoich dziecięcych marzeń, a jednocześnie pozostanie odpowiedzialnymi ludźmi, którzy normalnie funkcjonują w świecie zawodowym oraz rozwijają się.

jakub

Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności